Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vám nabídnout naše služby a převzít za Vás starosti s údržbou paruk, příčesů a tupé. Dokážeme zrenovovat téměř všechny modely a uvést je do původního stavu.

Nabízíme Vám kompletní údržbu a úpravy (barvení, střih, vodová, trvalá) umělých i vlasových  výrobků na počkání (po objednání), do 24 hodin, nebo do 3 dnů.

Pánské a dámské tupé a vlasové výrobky Vám při zakoupení zdarma upravíme.

Pokud si však údržbu chcete provádět sami, zde jsou


VŠEOBECNÉ INFORMACE A POKYNY:

Paruky,příčesy a tupé (dále jen paruky) z umělých materiálů, které prodáváme jsou vyrobeny ze 100% umělých vláken Kanekalon nebo Modacrylic a mají tu výbornou vlastnost,že drží stálý tvar i barvu při nošení i po „umytí“. Při jejich nošení a aby nedošlo k jejich poškození je potřeba dodržovat tyto zásady:

 • 1. nevystavujte paruku dlouho silnému slunečnímu záření.
 • 2. nenoste paruku při koupání-slaná, znečištěná, či chlorovaná voda může vlákno nenávratně poškodit.
 • 3 .v paruce nespěte - vlákno se může při spaní třením poškodit.
 • 4. paruku nevystavujte tepelné zátěži - horká pára, horký vzduch při vaření nebo v sauně, mohou paruku nenávratně poškodit. Ani mikrovlnná trouba není vhodná na sušení. Paruku sice usušíte ale změníte tím strukturu a tvar vlákna, takže se vám změní účes, vlákno se poškodí a natáhne.
 • 5. dlouhé paruky jsou u jejich konečků při tření o oděv náchylné k třepení a tzv. “chemlonovatění“.
  Velmi záleží na materiálu oblečení a délce nošení. U těchto paruk je nutné používat častěji kondicionér na umělé vlákno a pravidelně je s pomocí kondicionéru jemně rozčesávat.
 • 6. paruku rozčesávejte zásadně a pouze suchou ! a „řídkým“ kartáčem. Snažte se nevytrhávat vlasy - paruky už nikdy nedorostou!
 • 7.nikdy nepoužívejte k mytí paruky mechanické prostředky - jako velmi nevhodné se jeví valcha, popř.pračka ať již manuální nebo automatická. Pokud ještě navrch použijete jakýkoliv prací prášek, nebo aviváž, můžete se se svojí parukou definitivně rozloučit. To co vyndáte z pračky bude sice čisťounké a krásně vonět ale už to nebude paruka.
 • 8. nikdy také nepoužívejte na umělé vlákno jakékoliv přípravky určené na pravé vlasy. Dosáhnete tím sice momentálního úspěchu ale umělé vlákno se tím postupně zničí a životnost umělé paruky zkrátí - vlasová kosmetika má jiné složení, než kosmetika na umělé vlákno.

Pokud si s údržbou nebudete vědět rady, je nejvhodnější péči o paruky svěřit do rukou odborníků, tedy do našich rukou.

Troufnete-li si na údržbu paruky sami, používejte pouze vlažnou až studenou vodu (i jen krátký kontakt paruky s horkou vodou ji může poškodit) a kosmetiku určenou k údržbě umělého vlasového vlákna !

Vždy se vyvarujte jakýchkoliv tepelných úprav - fénování, sušení na topení, kulma, či horké natáčky! Toto vše může nenávratně poškodit vlákno! Mokrou paruku nikdy neždímejte. Nechte ji usušit na prádelní šňůře a upravujte ji až úplně uschne.


POUŽITÍ KOSMETIKY NA UMĚLÉ VLÁKNO

ŠAMPÓN (k odstranění nečistot)
 • 1-2 polévkové lžíce šampónu (dle délky vlasů) rozpustíme ve vlažné až studené vodě a ponoříme do ní paruku.
  Po cca 5ti minutách paruku lehce promneme a opláchneme čistou, vlažnou až studenou vodou. Nesušíme a vložíme do „lázně“ z balzámu.
BALZÁM (regeneruje a napouští umělé vlákno)
 • 1-2 polévkové lžíce balzámu (dle délky vlasů) rozpustíme ve vlažné až studené vodě, paruku do ní ponoříme a velmi lehce promneme aby se balzám dostal ke všem vlasům.
  Po 15-20ti minutách paruku vyjmeme, neoplachujeme a necháme ji odkapat (event. lehce vysušit ve froté ručníku) a doschnout na prád.šňůře. Po oschnutí širokým a řídkým hřebenem lehce rozčešeme a uvedeme do původního stavu.
KONDICIONÉR (proti třepení a „chemlonovatění“ vlákna)
 • Používá se pouze na suchou paruku. Nastříkáme na paruku a lehce pročešeme. Je vhodné jej použít jak před každým nošením, tak i po nošení. Usnadňuje rozčesávání a dodává umělým vlasům přirozený lesk.
FORM SPRAY (zpevňuje účes)

Používá se na delší,nebo vlnité účesy. Stříkat ze vzdálenosti cca 25 cm. Chránit oči.
POZOR ! HOŘLAVINA I.TŘÍDY !

Nelze používat jiné laky na vlasy. Mohou slepit a poškodit umělé vlákno.

U kondicionéru a form spray platí zásada,že méně je někdy více. Nanášejte je proto v menším množství a přidávejte raději postupně.

Váš salón GIZELA