Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vám nabídnout naše služby a převzít za Vás starosti s údržbou paruk,příčesů a tupé.Dokážeme zrenovovat téměř všechny modely a uvést je do původního stavu.

Nabízíme Vám kompletní údržbu a úpravy umělých i vlasových (barvení,střih,vodová,trvalá) výrobků na počkání (po objednání),do 24 hodin,nebo do 3 dnů.

Pánské a dámské tupé a vlasové výrobky Vám při zakoupení zdarma upravíme.


VŠEOBECNÉ POKYNY:

Paruky,příčesy a tupé (dále jen paruky) z pravých vlasů jsou sice na údržbu náročnější,než paruky umělé ale zato Vám budou sloužit mnohem déle.Při jejich nošení a aby nedošlo k jejich poškození je potřeba dodržovat tyto zásady:

 • 1. nevystavujte paruku dlouho silnému slunečnímu záření.
 • 2. nenoste paruku při koupání-slaná,znečištěná,či chlorovaná voda může vlasy nenávratně poškodit.
 • 3. v paruce nespěte-vlasy se můžou při spaní třením poškodit.
 • 4. paruku nevystavujte tepelné zátěži-horká pára,horký vzduch,při vaření nebo v sauně mohou paruku nenávratně poškodit.Ani mikrovlnná trouba není vhodná na sušení.Paruku sice usušíte ale změníte tím strukturu vlasu,takže se vám změní účes.
 • 5. dlouhé paruky jsou u jejich konečků při tření o oděv náchylné k třepení.Velmi záleží na materiálu oblečení a délce nošení.U těchto paruk je vhodné paruku občas umýt v balzámové „lázni“.
 • 6.paruku rozčesávejte „řídkým“ kartáčem.Snažte se nevytrhávat vlasy paruky-už nikdy jí „nedorostou“!
 • 7. nikdy nepoužívejte k mytí paruky mechanické prostředky-jako velmi nevhodné se jeví valcha,popř.pračka ať již manuální nebo automatická.
 • Pokud ještě navrch použijete jakýkoliv prací prášek,nebo aviváž,můžete se se svojí parukou definitivně rozloučit.To co vyndáte z pračky bude sice čisťounké a krásně vonět ale už to nebude paruka.
 • 8. nikdy také nepoužívejte na pravé vlasy jakékoliv přípravky určené na umělé vlákno a běžnou vlasovou kosmetiku, která není určená na paruky.
  Dosáhnete tím sice momentálního úspěchu ale vlasy se tím postupně zničí a životnost vlasové paruky zkrátí-vlasová kosmetika má jiné složení,než kosmetika na umělé vlákno.

Pokud si s údržbou nebudete vědět rady,je nejvhodnější péči o paruky svěřit do rukou odborníků.

Troufnete-li si na údržbu paruky sami, používejte pouze vlažnou vodu do 30°C (i jen krátký kontakt paruky s horkou vodou ji může poškodit) a kvalitní kosmetiku určenou na paruky z pravých vlasů ! Mokrou paruku nikdy neždímejte.Nechte ji usušit na prádelní šňůře, na polystyrenové hlavě ( montura-čepička nesmí být napnutá, aby se nevytahala). Vlasovou paruku můžete upravovat již za mokra.


POUŽITÍ KOMETIKY NA PARUKY,PŘÍČESY A TUPÉ Z PRAVÝCH VLASŮ

MYTÍ
 • k mytí požíváme běžný,kvalitní vlasový šampón na normální vlasy.Šampón rozpustíme ve vlažné vodě max.30° teplé a rozčesanou vlasovou paruku do ní ponoříme na cca 10 minut.
  Potom ji jemně promneme,opláchneme vlažnou vodou a ponoříme do regenerační lázně.
REGENERACE
 • Použijeme běžný kvalitní vlasový balzám na normální vlasy,který rozpustíme ve vlažné vodě.
  Paruku do něj ponoříme na cca 2 minuty.Potom opláchneme vlažnou vodou,max.30° teplou a v ručníku lehce osušíme. Rozčesáváme ji ještě za vlhka řídkým hřebenem,ne ostrým.Pozor ať nepoškodíte monturu !
 • Po vyprání a regeneraci upravujeme vlasovou paruku běžným kadeřnickým způsobem.Vlasy můžeme natáčet,fénovat a lakovat.

 

Váš salón GIZELA