Zaregistrujte se a získáte okamžitou slevu 5% na nákup

Návod na údržbu - vlasové výrobky

(Návod ke stažení a tisk v PDF)

Nabízíme Vám kompletní údržbu a úpravy umělých i vlasových výrobků na počkání či do 24 hodin (po předchozím objednání), nebo do 3 až 7 dnů (bez objednání). Pánské a dámské tupé a vlasové výrobky Vám při zakoupení zdarma upravíme.

OBECNÉ INFORMACE PLATNÉ PRO VÝROBKY Z UMĚLÉHO VLÁKNA I PRAVÝCH VLASŮ, KTERÉ JE NUTNÉ DODRŽOVAT:

... paruky vyrobené ze směsi pravých vlasů a umělých vláken je potřeba udržovat jako pravé vlasy.
… nevystavujte paruku silnému slunečnímu záření.
… nenoste paruku při koupání (slaná či chlorovaná voda ji může poškodit).
… v paruce nespěte (může se při spánku třením poškodit).
…paruku nevystavujte tepelné zátěži (horká pára, sauna, horký vzduch při vaření).
… mokrou paruku nikdy silně nemneme, netřeme ani neždímáme.
… paruku z umělého vlákna rozčesávejte zásadně a pouze suchou.
… paruku neperte v pračce.
… na produkty z umělého vlákna nepoužívejte přípravky určené na pravé vlasy.
… na produkty z pravých vlasů nepoužívejte přípravky určené na umělé vlákno.
… u dlouhých paruk může dojít při tření o oděv k třepení konečků. U těchto paruk je nutné častěji používat kondicionér na umělé vlákno a po jeho použití vlasy vždy jemně rozčesat.

 NÁVOD NA ÚDRŽBU PARUK, PŘÍČESŮ A TUPÉ Z PRAVÝCH VLASŮ:

MYTÍ
K mytí je nutné použít speciální šampón na vlasové paruky. Ve vodní lázni, max. 30 °C teplé, rozpustíme 1 lžíci šampónu. Paruku opatrně rozčešeme a ponoříme do lázně na cca 15 min. Paruku vyjmeme a poté ji po směru růstu vlasů opláchneme vlažnou vodou. Následně aplikujeme regenerační balzám, nebo masku, viz dále.

REGENERACE
K regeneraci je nutné použít speciální balzám na vlasové paruky. Malé množství balzámu vetřeme do vlhkých vlasů po směru růstu vlasů od kořínků (nenanášíme na monturu) až ke konečkům. Necháme působit 5 až 15 minut, následně opláchneme vlažnou vodou a opatrně rozčešeme a upravíme dle potřeby. Přírodní vlasy lze natáčet, fénovat a lakovat.

MASKA
Je nutné použít speciální masku na vlasové paruky. Masku používáme po 2. až 3. mytí místo balzámu. Malé množství masky vetřeme do vlhkých vlasů po směru růstu vlasů, viz regenerace. Masku necháme působit 10 minut až 1 hodinu, poté důkladně opláchneme vlažnou vodou a necháme uschnout na stojánku, nebo fénem upravíme dle potřeby.

Veškerou kosmetiku na paruky včetně návodu v češtině koupíte v našem eshopu pod doplňky, nebo v naší kamenné prodejně - Salon GIZELA.