Zaregistrujte se a získáte okamžitou slevu 5% na nákup

Vše o parukách, příčescích a tupé

Výrobky z umělého vlákna:

Pozor: Syntetické vlasy nesnášejí účinky tepla. Také konstantní tření může být škodlivé pro jejich trvanlivost a způsobovat třepení konečků a plstnatění.
Paruky, příčesky a tupé z umělého vlákna
 jsou vyrobeny ze špičkových japonských materiálů a vlákna jsou k nerozeznání od pravých vlasů. Kromě běžného mytí jsou paruky prakticky bezúdržbové a nevyžadují zvláštní péči. Tvar, střih i barva se po dobu užívání nemění a jejich životnost závisí jen na způsobu zacházení a na tom, jak často se paruka nosí. Umělé vlákno paruk, příčesků a tupé se dělí na vlákno, které lze upravovat za tepla (Prime Power by Ellen Wille,..........) a na vlákno, které nelze upravovat za tepla (všechny ostatní kolekce). Na vlákno, které lze upravovat za tepla můžete použít fén a kulmu a vytvarovat si účes podle své potřeby.

Výrobky z pravých vlasů:
Paruky, příčesky a tupé z pravých vlasů
 jsou na údržbu náročnější,než paruky umělé, ale budou Vám sloužit déle. Jsou choulostivější na vlhko, stejně jako vlastní vlasy. Můžete je však upravovat do různých tvarů a modelovat si tak pokaždé jiný účes.

Výrobky z pravých vlasů se dále dělí na vlasy evropské (PurEurope by Ellen Wille,.......) a asijské (Pure!power by Ellen Wille, Human Hair od Gisela Mayer, Human Hair Wigs od Dening Hair)

Kvalita zpracování vlasových výrobků se dělí na REMY HAIR a NON REMY HAIR.

NON REMY HAIR paruky, příčesky a tupé  jsou v nižší cenové kategorii a jsou vyrobeny z pravých vlasů, které jsou zpracovány strojově. Vlasy jsou zbaveny šupin, pokryty silikonem a následně na monturu poutkovány strojem. Vlasy jsou poutkovány na monturu zpřeházené, což znamená, že kořínky i konce vlasů mohou být na jedné straně.

REMY HAIR  paruky, příčesky a tupé  jsou vyráběny stejnou metodou, jen jsou vždy poutkovány kořínky vlasů na monturu. Nemůže se tedy stát, že by byly zpřeházené. Jejich údržba je jednodušší a životnost delší.

Paruky z kolekce PurEurope od Ellen Wille jsou vyrobeny z prvotřídních evropských vlasů, které nejsou nijak upravovány. Jsou na nich ponechány šupiny a vlasy mají přirozený lesk i vzhled.


Směs pravých a umělých vlasů
Výrobky ze směsi pravých a umělých vlasů mají tu výhodu, že je možné je upravovat za tepla fénem i kulmou. Současně také lépe drží tvar a jsou cenově dostupnější, než pravé vlasy. (PrimePower od Ellen Wille, Duo Fiber a High tech Hair od Gisela Mayer,atp.)

Způsob výroby paruk, příčesků a tupé
Tresované paruky jsou vyráběny strojově a jsou tedy levnější. Není to však na úkor kvality, která je u námi nabízených kolekcí vždy vysoká.

Ručně poutkované paruky. Vlasy i umělé vlákno jsou vždy poutkovány (přidělávány) ručně. Většinou je to na monofil, což je velmi jemná síťka na čepičce-montuře.

Montura je část paruky, tzv. "čepička", na které jsou vlasy uchyceny, a kterou si nasazujete na hlavu.